UMP - prawie caa Polska

Darmowa Mapa Polski dla GPS Garmin - UMP-pcPL

Licencja, czyli co możesz zrobić z naszą pracą

Przede wszystkim, nie jest pewne, na bazie jakiego prawa jest nasza działalność - raczej nie geodezyjnego, prawdopodobnie autorskiego. Nie jesteśmy geodetami, więc nie robimy map w sensie prawnym, nie mamy określonej prawem dokładności, nie ponosimy odpowiedzialności prawnej. Dyskutowano to na niusach (grupa pl.rec.gps) w wątku "UMP Wa-wa" w pierwszych dniach marca 2007. Podobną interpretację przekazał nam Główny Geodeta. wstawić skan

Najbliżej nam do ustawy o ochronie baz danych. Właściciel bazy decyduje o dopuszczalnym zakresie jej wykorzystania, zaś użytkownik (art. 12. 1.) postępując inaczej naraża się na karę grzywny.
Tak czy owak, chcemy dzielić się efektami pracy na zasadach Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License.
Przy dalszym "puszczaniu w obieg" naszych danych, prosimy o podawanie ich źródła (UMP-pcPL).
Licencją objęte są tak źródła, jak i wersja gotowa do użytku, zarówno mapa "podstawowa", jak i baza Radary.

Taką licencją będą obejmowane wszelakie podsyłki, wrzutki i uwagi od naszych sympatyków.
Jeśli ktoś, kto już z nami podzielił się swoimi danymi, nie zgadza się na powyższe - prosimy o zgłoszenie się.
Udostępniając nam dane nadal jesteś ich właścicielem, więc możesz je wysłać także gdzielowiek indziej (OSM, Imagis, GPS Maniak, ...) i z niczym to się nie kłóci.

Uwaga dla sprzedawców GPS - jeśli chcecie wgrywać nasze dane (mapę lub bazę radarów) do oferowanych przez Was odbiorników, prosimy o kontakt oraz przeczytanie niniejszej licencji i ulotki o mapie i/lub o radarach. Ulotkę prosimy wydrukować i dodawać do każdego wzbogacanego urządzenia. To jedyna cena za korzystanie z naszej pracy.

Uwaga dla chcących wykorzystać nasz podkład na własnej stronie www - trzeba spełnić dwa warunki:

  • produkt sumaryczny musi być darmowy dla użytkownika
  • musi być widać skąd są dane mapowe (np. poprzez napis w rogu "mapa z UMP-pcPL" i link do naszej strony).
Jeśli chcesz sprzedawać coś opartego o nasze dane - część mapowa powinna być oddzielona od właściwej usługi, i możliwe być musi własnoręcznie jej aktualizowanie przez użytkownika. W ten sposób mapa pozostaje darmowa. Płatna (lub nie) strona / usługa pokazująca mapę ściąganą na bieżąco jest jak najbardziej OK.
W każdym przypadku ucieszy nas informacja o korzystaniu.

Wykluczenia

Część danych jest pozyskana z kanałów innych niż społeczne, i jest udostępniana na nieco innych warunkach. Nie ogranicza to swobody używania UMP-pcPL jako całości, jednak danych tych nie można swobodnie kopiować z naszych źródeł. Dla ułatwienia są one wydzielone w osobnych plikach i odpowiednio opisane wewnątrz. W tym momencie dotyczy to plików: Prosimy uszanować dobrą wolę instytucji udostępniających. Z góry dziękujemy!